32% stroom in november uit wind en zon
Uit een analyse van energiebedrijf Zonneplan blijkt dat in de maand november 31,6% van de elektriciteit in Nederland werd geproduceerd met behulp van zonnepanelen en windmolens.

Een jaar geleden was dit nog 18,3%. Deels komt dit doordat er 13% minder stroom is gebruikt als gevolg van de gestegen energieprijzen; hierdoor stijgt het aandeel wind- en zonnestroom automatisch. Maar ook in absolute zin steeg de opbrengst van windmolens en zonnepanelen: met liefst 49,8%.
De stijging is enerzijds te danken aan het weer, anderzijds aan het groeiend aantal zonnepanelen en windturbines. Dit in combinatie met het lagere totale verbruik leidde tot een situatie waarin 49% minder gas nodig was voor stroomproductie dan een jaar geleden. In totaal hoefden gascentrales hierdoor 214 miljoen kuub minder gas te verbranden. Dat staat gelijk aan het totale jaarverbruik van 168 duizend Nederlandse huishoudens.