Abonneer op onze nieuwsbrief Nieuwsbrief
Elektropraktijk
  • Homepage
  • Bedrijven
  • Edities
  • Rubrieken
    • Brandveilig / ATEX
    • Domotica
    • Duurzaam installeren
    • Gereedschap en PBM
    • Industrie
    • Installatiemateriaal
    • Kabel
    • Overige
    • Testen en meten
    • Verlichting / LED

Home » Nieuws » Drie miljoenste glasvezelaansluiting in Nederland

Kabel

Drie miljoenste glasvezelaansluiting in Nederland

13 februari 2019
Staatssecretaris Mona Keijzer van Economische Zaken en Klimaat heeft, samen met vertegenwoordigers van brancheorganisatie NLconnect, aannemer GNT (BAM Infra Telecom en Van Gelder Telecom) en glasvezelbedrijf Glasvezel buitenaf, de drie miljoenste glasvezelaansluiting in Nederland gemaakt. Dit gebeurde bij zorgboerderij De Neeth in het buitengebied van Aalten in de Achterhoek.

NLConnect

Meer informatie

NLConnect

Meer informatie
Staatssecretaris Mona Keijzer op de persbijeenkomst in Aalten.

 

Volgens Mathieu Andriessen, directeur branchevereniging NLconnect, is de aanleg van glasvezel in de afgelopen jaren explosief toegenomen: “We zijn als glasvezelindustrie de afgelopen tijd echt op stoom gekomen met de aanleg van glasvezel in het hele land. Vooral in het buitengebied wordt door verschillende partijen actief aangelegd, maar ook in kernen en op bedrijventerreinen zijn steeds vaker succesvolle projecten. Aannemers, toeleveranciers, netbeheerders en providers werken met vereende krachten om de Gigabit-toekomst mogelijk te maken. Glasvezel is de levensader naar de verbonden samenleving van de toekomst. Er is nog veel werk te verzetten, maar deze mijlpaal bevestigt dat we op de goede weg zijn!”

Onderzoeksbureau Stratix telt jaarlijks het aantal glasvezelaansluitingen in Nederland en zag dit vorig jaar toenemen met 200.000 aansluitingen. Een verdubbeling ten opzichte van het jaar ervoor.

Mijlpaal

De drie miljoenste glasvezelaansluiting is een mijlpaal die de snelle toename in de glasvezelaanleg kenmerkt. Deze toename is van groot belang in Nederland. Staatssecretaris Mona Keijzer licht toe: “Snel internet, overal beschikbaar en voor iedereen: vast en mobiel. Dat is de ambitie van het kabinet waaraan we samen met bedrijven en lagere overheden werken. We zijn met onze digitale infrastructuur een mondiale koploper, dus moeten we nu stappen zetten om dat te blijven. Dat is nodig, omdat de komende jaren immers allerlei dagelijkse zaken continu worden verbonden met het internet: auto’s, landbouw, zorg, robots maar ook huishoudelijke apparaten.” Aannemer GNT (een samenwerking tussen BAM Infra Telecom en Van Gelder Telecom) legt glasvezel aan in het buitengebied van Aalten en Oost Gelre. Eind 2019 is het hele buitengebied van de Achterhoek voorzien.

Staatssecretaris Mona Keijzer ‘maakt’ de 3 miljoenste aansluiting.

 

Ook op platteland

Michiel Admiraal, directeur van Glasvezel buitenaf, is trots dat de 3 miljoenste aansluiting wordt gerealiseerd op het platteland. Admiraal: “Op het platteland was snel internet jarenlang geen vanzelfsprekendheid. “We zijn sinds 2015 bezig met de aanleg van glasvezel in de buitengebieden van Nederland. Straks kunnen 150.000 adressen uit 8 verschillende provincies gebruik maken van snel internet. Elke dag zijn er voor ons zo’n 1.500 man aan het werk om dit te realiseren. De expertise die we daarmee hebben opgebouwd, is hard nodig om onze ambitie om ook de ongeveer 150.000 over-gebleven plattelandsadressen, aan te sluiten. En om dat te realiseren, is het cruciaal dat bedrijven, overheid en bewoners op dezelfde manier met elkaar blijven samenwerken.”

Noodzakelijk

Zorgboerderij De Neeth is zeer verheugd met de glasvezelaansluiting. Patrick Frenken, eigenaar van de zorgboerderij vertelt: “Met deze verbinding kunnen wij efficiënter samenwerken aan de beste zorg. Zo blijft er meer tijd over voor de begeleiding van onze cliënten. Daarnaast willen we scholing en ontwikkeling bieden aan onze cliënten. Daarvoor gaan we in groepen aan de slag met internet, dus is een goede verbinding noodzakelijk.”

Share dit:

Rubrieken

  • (Brand)beveiliging en Datacom (1)
  • Brandveilig / ATEX (50)
  • Domotica (59)
  • Duurzaam installeren (94)
  • Duurzame energie (2)
  • E-mobility (1)
  • Gebouwautomatisering (1)
  • Gereedschap en PBM (32)
  • Industrie (186)
  • Industriële componenten (8)
  • Installatiemateriaal (61)
  • Kabel (37)
  • Kabeldraagsystemen en buis (9)
  • Niet gecategoriseerd (21)
  • Nieuws (14)
  • Overige (457)
  • Scholing/opleiding (3)
  • Testen en meten (51)
  • Verlichting / LED (149)
  • Zonnepanelen (2)

Laatste nieuws

4K dual-sensor camera met AI
Lees verder
Sensor voor op- en inbouw
Lees verder
Connect App
Lees verder
IP67 voedingen
Lees verder
Noodverlichting
Lees verder
Installatietester voor laagspanning
Lees verder
‘De keuze van vandaag is je business van morgen’
Lees verder
De zon blijft nog wel even schijnen
Lees verder
Drivers met lage inschakelstroom
Lees verder
Ecologische, sociale en economische waardecreatie voor oude groepenkasten en verdelers
Lees verder

Elektropraktijk

Elektropraktijk biedt onafhankelijke en bovenal praktijkgerichte vakinformatie voor de elektrotechnische branche en verschijnt zes keer per jaar als magazine en 24/7 als online kennisplatform op elektropraktijk.nl.

Algemeen

  • Abonneren
  • Contact
  • Aanleverspecificaties
  • Over ons
  • Privacybeleid
© 2023 - Elektropraktijk | De website ontwikkeld door Create by