Meer vmbo’ers kiezen voor techniek

In het schooljaar 2021-2022 nam het aantal leerlingen met een PIE-profiel al met 2 procent toe ten opzichte van het jaar daarvoor. Die positieve tendens is dit jaar versterkt; in 2022-2023 is het aantal leerlingen met een technisch profiel PIE met 8 procent gestegen. Er zijn nu 4.971 leerlingen in het derde studiejaar.
De toestroom van meisjes naar de technische vmbo-opleidingen is opvallend. In het schooljaar 2022-2023 hebben in totaal 1.687 meisjes gekozen voor een technisch profiel. Dat is een stijging van 21 procent ten opzichte van het vorig jaar.
De vmbo-cijfers zijn hoopgevend, maar volgens Techniek Nederland is deze trend wel een uitzondering en neemt bijvoorbeeld op havo en vwo de belangstelling voor technische profielen nog steeds af.