Abonneer op onze nieuwsbrief Nieuwsbrief
Elektropraktijk
  • Homepage
  • Bedrijven
  • Edities
  • Rubrieken
    • Brandveilig / ATEX
    • Domotica
    • Duurzaam installeren
    • Gereedschap en PBM
    • Industrie
    • Installatiemateriaal
    • Kabel
    • Overige
    • Testen en meten
    • Verlichting / LED

Home » Nieuws » Licht als dienst

Verlichting / LED

Licht als dienst

Onderdeel voor de omschakeling naar een circulaire economie

3 mei 2019
Het stedelijk Conservatorium, de Academie voor Beeldende Kunsten, het Stadsarchief en het Cultuurcentrum van Mechelen krijgen dit jaar nog nieuwe ledverlichting volgens het principe ‘licht als een dienst’. Dat betekent dat de stad een bepaalde huurprijs betaalt, in dit geval aan het bedrijf TRILUX, voor de ledverlichting als dienst en dat het bedrijf dus het onderhoud van de verlichting op zich neemt, alsook de vervanging ervan als er nieuwere en betere technologie op de markt komt.

Trilux C.V.

Meer informatie

Trilux C.V.

Meer informatie

Het stadsgebouw De Zeeridder, waar een deel van het personeel van Groep Mechelen is gevestigd, was in 2017 het eerste gebouw waar licht als een dienst werd geïnstalleerd. “Groep Mechelen wil een moderne werkgever zijn en in dat verhaal ook inzetten op duurzaamheid. Het vervangen van de bestaande armaturen door ledverlichting is een dure ingreep en daarom is licht als dienst een interessante formule. Zo kunnen we de installatiekosten spreiden over vijftien jaar, hoeven we ons van het onderhoud niets aan te trekken en zijn we zeker dat de verlichting kwalitatief en duurzaam is”, aldus schepen van Duurzaamheid Marina De Bie.

“Na De Zeeridder wordt binnenkort ook de verlichting in het Conservatorium, de Academie en het Stadsarchief van Mechelen vernieuwd. Ook de houten aanbouw van het Cultuurcentrum kwam in aanmerking. De huurprijzen variëren van 2700 euro tot 8400 euro per jaar, afhankelijk van de grootte en het aantal branduren van het gebouw. In totaal zullen we op 15 jaar 300.000 euro betalen voor de ledverlichting in de vier stadsgebouwen”, weet Koen Anciaux, schepen van Gebouwen.

Samenwerking voor de lange termijn

In het najaar van 2017 diende de stad een dossier in voor de klimaatsubsidie van de provincie Antwerpen. In maart vorig jaar werd Mechelen één van de zes laureaten van de klimaatsubsidie van 75.000 euro voor het project ‘Leenlicht’. Dat project bestaat enerzijds uit de campagne ‘Led op!’ – de gezamenlijke aankoop van ledverlichting die op 30 april afloopt – en anderzijds voor de verdere uitrol van licht als dienst bij meerdere gebouwen van Stad Mechelen.

De stad gaat daarvoor in zee met TRILUX. Die spreekt de duidelijke ambitie uit om duurzaamheid een integraal onderdeel te laten vormen van de organisatie. “Dat betekent dat wij graag lange termijn-samenwerkingen aangaan en verantwoordelijkheid nemen als leverancier gedurende de volledige levensduur van onze armaturen. Wij zijn bijzonder trots op deze mooie samenwerking met Stad Mechelen en zien het als een unieke kans om onze ‘pay per use’-propositie verder te ontwikkelen”, aldus Willem Dammers, Managing Director van TRILUX Benelux.

Circulair

Producten aanbieden als een dienst bestaat al een tijdje, maar blijft toch nog een nicheverhaal. Toch is het een belangrijke onderdeel voor de omschakeling naar een circulaire economie. Wanneer je geen product maar een dienst aankoopt, heeft de leverancier er immers alle baat bij om ervoor te zorgen dat de toestellen lang meegaan en dat ze ook na het aflopen van het contract nog bruikbaar zijn. Door deze omschakeling naar led zal de stad bovendien een ton CO2 per jaar minder uitstoten. In augustus gebeurt de omschakeling van de verlichting in het Stadsarchief. In het najaar zijn de andere gebouwen aan de beurt.

Share dit:

Rubrieken

  • Brandveilig / ATEX (50)
  • Domotica (59)
  • Duurzaam installeren (94)
  • Duurzame energie (2)
  • E-mobility (1)
  • Gereedschap en PBM (32)
  • Industrie (186)
  • Industriële componenten (7)
  • Installatiemateriaal (61)
  • Kabel (37)
  • Kabeldraagsystemen en buis (9)
  • Niet gecategoriseerd (21)
  • Nieuws (14)
  • Overige (457)
  • Scholing/opleiding (3)
  • Testen en meten (51)
  • Verlichting / LED (149)
  • Zonnepanelen (2)

Laatste nieuws

Sensor voor op- en inbouw
Lees verder
Connect App
Lees verder
IP67 voedingen
Lees verder
Noodverlichting
Lees verder
Installatietester voor laagspanning
Lees verder
‘De keuze van vandaag is je business van morgen’
Lees verder
De zon blijft nog wel even schijnen
Lees verder
Drivers met lage inschakelstroom
Lees verder
Ecologische, sociale en economische waardecreatie voor oude groepenkasten en verdelers
Lees verder
Verlichtingstechnologie voor een Smart Home
Lees verder

Elektropraktijk

Elektropraktijk biedt onafhankelijke en bovenal praktijkgerichte vakinformatie voor de elektrotechnische branche en verschijnt zes keer per jaar als magazine en 24/7 als online kennisplatform op elektropraktijk.nl.

Algemeen

  • Abonneren
  • Contact
  • Aanleverspecificaties
  • Over ons
  • Privacybeleid
© 2023 - Elektropraktijk | De website ontwikkeld door Create by