Abonneer op onze nieuwsbrief Nieuwsbrief
Elektropraktijk
  • Homepage
  • Bedrijven
  • Edities
  • Rubrieken
    • Brandveilig / ATEX
    • Domotica
    • Duurzaam installeren
    • Gereedschap en PBM
    • Industrie
    • Installatiemateriaal
    • Kabel
    • Overige
    • Testen en meten
    • Verlichting / LED

Home » Nieuws » Machinebouwer wil spraakgestuurde machines en apparaten

Overige

Machinebouwer wil spraakgestuurde machines en apparaten

Custom-made elektronicaspecialist E.D.&A. laat machines en apparaten bedienen via voice control.

25 maart 2020
KALMTHOUT (B) – Besturingenfabrikant E.D.&A. ziet de vraag naar spraakgestuurde bediening stijgen bij machine- en apparatenbouwers. Vooral de domotica functionaliteit van de ‘slimme’ speakers biedt hen mogelijkheden.

Integratie ‘slimme’ speakers met domotica functionaliteit

Consumenten gebruiken tegenwoordig vaker voice control, bijvoorbeeld bij het bedienen van domotica toepassingen in huis. Elektronicafabrikant E.D.&A. ziet de vraag naar spraakgestuurde bediening stijgen bij zijn klanten en hun eindgebruikers. Integratie van ‘slimme’ speakers dus. De meest bekende voorbeelden zijn op dit ogenblik Google Home, Amazon Echo (Alexa) en Siri (Apple).

Vooral de domotica functionaliteit van de ‘slimme’ speakers spreekt machine- en apparatenbouwers aan. Er komen meer en meer machines en apparaten op de markt die je kan koppelen aan de slimme speaker om ze op deze manier ook te bedienen.

Spraakgestuurde commando’s bedienen machines en apparaten

De ‘slimme’ speaker stuurt het spraakcommando eerst altijd ‘naar de cloud’; een webserver ergens op het internet. Die server weet welke machines of toestellen gekoppeld zijn en welke mogelijkheden ze ondersteunen. Hij decodeert de spraakcommando’s en zet ze om in commando’s. Via het internet worden ze teruggestuurd naar het juiste toestel om het commando uit te voeren. Bij Google Home en Amazon Alexa hoort ook een smartphone app. In die app zie je de gekoppelde machines en apparaten ook verschijnen, zodat ze ook bestuurd kunnen worden via smartphone.

Voice controlled demo

Om het principe van voice control te visualiseren en uit te testen, bouwde E.D.&A. een demo opstelling met enkele RGB LEDs, enkele relais en een ventilator, met daarbij een

slimme speaker. De elektronische besturing van E.D.&A. is voorzien van software om in dit geval een ventilator (aan/uit) en verlichting (aan/uit, dimmen) aan te sturen. Belangrijk punt hierbij is de manier waarop de besturing van E.D.&A. aan de cloud vertelt wat hij ondersteunt en ook hoe de beveiliging hiervan werkt, zodat niemand anders commando’s kan sturen naar de besturing. Demo te bekijken op stand ESEF (NL): hal 3 A085

Over E.D.&A.

Sinds 1981 ontwikkelt en produceert E.D.&A. custom-made controllers voor machines en apparaten, voor zowel de industriële als de consumentenmarkt. Elektronica van A tot Z. E.D.&A. stelt meer dan 80 mensen te werk.

Share dit:

Rubrieken

  • (Brand)beveiliging en Datacom (2)
  • Brandveilig / ATEX (50)
  • Domotica (69)
  • Duurzaam installeren (95)
  • Duurzame energie (3)
  • E-mobility (5)
  • Gebouwautomatisering (2)
  • Gereedschap en PBM (36)
  • Industrie (186)
  • Industriële componenten (15)
  • Installatiemateriaal (66)
  • Kabel (39)
  • Kabel en draad(loos) (1)
  • Kabeldraagsystemen en buis (10)
  • Niet gecategoriseerd (24)
  • Nieuws (50)
  • Overige (457)
  • Scholing/opleiding (5)
  • Testen en meten (52)
  • Verlichting / LED (157)
  • Zonnepanelen (11)

Laatste nieuws

Kabelzoeker
Lees verder
Ledlampen met energielabel B
Lees verder
Novolink modules
Lees verder
OnlineSensor-app
Lees verder
ECO-DIM.14 + pulsdrukker = goedkope tastdimmer
Lees verder
Veilig gebruik openbare laadpalen in de bouw
Lees verder
PV-montagesysteem
Lees verder
Goedkoop tast dimmen: zo doet u dat!
Lees verder
Meer mbo-studenten techniek
Lees verder
Handvatten voor gebouwverduurzaming
Lees verder

Elektropraktijk

Elektropraktijk biedt onafhankelijke en bovenal praktijkgerichte vakinformatie voor de elektrotechnische branche en verschijnt zes keer per jaar als magazine en 24/7 als online kennisplatform op elektropraktijk.nl.

Algemeen

  • Abonneren
  • Contact
  • Aanleverspecificaties
  • Over ons
  • Privacybeleid
© 2023 - Elektropraktijk | De website ontwikkeld door Create by